28 czerwca 2011

Wyobraźnia nie zna granic.

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.


W wyobraźni przemierzałam wszystkie piękne kraje. Widziałam wieżę Eiffla, wodospad Niagara, kanion, Koloseum, Wielki Mur Chiński. Brałam udział w karnawale w Rio de Janeiro, jadłam przepyszną pizzę we Włoszech, opalałam się nad Lazurowym Wybrzeżem, buszowałam po sklepach na Oxford Street. Wszystko wydawało się takie realne, na wyciągnięcie ręki. Może tylko sen pomylił się z jawą, wyobraźnia płata figle - lubi to. Choć w sumie taka jej rola, aby pokazywać nam nasze marzenia. Mobilizuje do realizacji ich. Wyobraźnia dodaje kolorów do szarej codzienności, tworzy tęczę, gdy tylko tego chcemy. 
Dziś może odwiedzę Hiszpanię, zatańczę flamenco z przystojnym młodzieńcem. Albo nie! Polecę do Szanghaju, zawsze interesowało mnie to miasto. Co się będę rozdrabniać, odwiedzę obydwa. W wyobraźni wszystko jest możliwe.

Budzi mnie sygnał wiadomości. Jestem w pokoju, za oknem deszcz, w radiu leci jakiś nowy hit. No tak, rzeczywistość wita.
Anouk - For bitter or worse

19 komentarzy:

 1. Oglądałam dzisiaj taki program na Vivie o LG

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyobraźnia jest cudowna. Naprawdę nie wiem jak bez niej przeżyłabym tą całą codzienność,monotonię! Ona działa cuda,przenosi Cię gdzie tylko chcesz! ;) kocham to!

  OdpowiedzUsuń
 3. wyobraźnia oddziela nas od rzeczywistości ; )
  ludzie bez wyobraźni to ludzie bez sensownego życia . ; ))

  OdpowiedzUsuń
 4. "przestałem marzyc, jak człowiek nie marzy - umiera"
  brak marzeń jest straszny. Dzisiejszych ludzi zaślepia rzeczywistośc. Są zabiegani, nie mają czasu żeby siąsc i zatopic się we własnych myślach.

  OdpowiedzUsuń
 5. niektórzy zbyt dosłownie kierują się zasadą, że o zmarłych nie mówi się źle. Za życia mieszają z błotem, po śmierci zapominają o tym i wynoszą pod niebiosa. Zapewne do czasu, za jakieś 2-3 lata zostaną tylko prawdziwi fani.
  osobiście wiem, że nie udowodniono mu pedofilii, o jego chorobie też wiem. Ludzie też wiedzieli. Jednak nie przeszkodziło im to mówic tego, co mówili.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam NN http://gumijagoda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Lady Gage. jej wywiady są wspaniałe. gada mądrze. Wybrałam twój pomysł z metamorfozą;) Zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. nie lubię Gagi, jednak te słowa są naprawdę mądre :) pozdrawiam i zapraszam do mojego kącika refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytając ten wpis od razu na myśl rzuciła mi się Ania z Zielonego Wzgórza i powiedzenie mojej dawnej pani od polskiego: "Maju, ty tak jak Ania Montgomery masz zawsze za mało miejsca na wyobraźnię!" Miłe wspomnienie. :)

  A w wyobraźni zawsze lubiłam podróżować, choć cel był zawsze jeden.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele osób podpowiadało mi, abym z myślą o miętowym lakierze wybrała się do Inglota właśnie, ale chyba nie jestem aż tak zdesperowana, by płacić 20 zł za buteleczkę lakieru (chyba, że mylę się co do ceny - oświecisz mnie?).

  Celem zawsze było USA. Spędziłam tam rok i chcę więcej, o wiele więcej. Swoją przyszłość również wiążę z tym krajem. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. podoba mi się to jak piszesz :)
  to prawda, wyobraźnia urozmaica nam życie. jakie byłoby życie bez wyobraźni? nijakie.
  btw. dodaję do obserwowanych, xoxo

  OdpowiedzUsuń
 12. Wyobraźnia to coś pięknego. Szczęśliwi Ci, którzy potrafią ją wykorzystać i nie boją się marzyć. Dzięki wyobraźni jestem kim tylko chcę, z kim chcę i gdzie chcę. I odrywam się na chwilę od tego co jest naprawdę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie tutaj, obserwuję i będę wpadać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Rany, co ja bym zrobiła bez wyobraźni. To jest nieodłączna towarzyszka mojego życia. Daje nadzieje, motywacje, często dodaje odwagi.
  Zastanawiają mnie ludzie (a jest takich wielu), którzy nie lubią, lub nie chcą fantazjować, marzyć. Mówią, że to strata czasu, i że jest to bezsensowne, bo przecież i tak to nie zmieni rzeczywistości,a tylko narobi ochoty. Z jednej strony mają rację. Ale z drugiej... bardzo zubożają swoje życie.
  Post jak zwykle trafny.:D

  OdpowiedzUsuń
 15. ` nie ma to jak wyobraźnia :D
  fajny blog :)

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj, a jeżeli ci się podoba mój blog - dodaj go do obserwowanych. Będę niezmiernie szczęśliwa.

P.S - MÓJ BLOG TO NIE SŁUP OGŁOSZENIOWY!