6 kwietnia 2011

Szara codzienność w kolorowym świecie.

Życie jest jak wielka, przepełniona absurdami i ironią bajka o 
walce dobra ze złem.

  Codzienność. Mimo iż ulice mojego miasta wypełniają kolorowe reklamy, ona i tak jest dla mnie szara. Bezbarwna. Monotonna. Nic godnego uwagi się nie dzieje. Słychać tylko ryk silników, stukot obcasów pewnej pani, dźwięki rozmów starszych osób, które z uśmiechem na ustach wspominają lata swojej młodości. Widać po ich twarzach, że są zadowoleni z tego jak przeżyli swój najlepszy czas, że wykorzystali go jak tylko mogli. Na mych ustach mimowolnie pojawia się uśmiech. A jak wygląda moje życie? 

Przez moją głowę przebiega tysiąc myśli na minutę. Jak film pokazują mi się wspomnienia z dzieciństwa - pierwszy ząb, który wypadł, pierwsze zadrapanie, pierwsza jedynka w szkole, pierwsza kara od rodziców, pierwsze wyjście na domówkę, pierwsze rozczarowania... Czy któreś z tych wydarzeń mogło wyglądać inaczej? Lepiej? Według mnie nie, bo właśnie to, że były nieidealne czyni je wyjątkowymi. Czuję, że są tak bardzo moje, że nie potrafiłabym ich wymazać z pamięci. Znowu się uśmiecham. Zapewne ludzie uważają mnie za nienormalną. Niech tak myślą. Wolę być taka i z uśmiechem kroczyć przez życie niż mieć ponurą minę i patrzeć cały czas pod nogi, obawiając się upadku.

6 komentarzy:

 1. czesc!! love the post and the blog!
  milego dnia xxo

  THATGIRLKIP

  OdpowiedzUsuń
 2. Ło .. Ale głębokie .. ; ))
  Fajny blogasek <3

  OdpowiedzUsuń
 3. ♥na kawowy brąz, z uczenia nic nie wyszło, bo wolałam oglądać ycd i nie poszłam na pierwszą lekcje, czyli bio.♥

  OdpowiedzUsuń
 4. tego nie wiem, czy za przecinki tez 0 punktów ale oby nie xD ale ten klucz mnie dobija!
  nie wiem. ja mam lenia teraz przed maturą. xD
  dziękuję, za odpowiedź co do giveaway ;)

  w zupełności się z Tobą zgadzam. może nic nie jest idealne ale przez to jest właśnie idealne. pisze może bez sensu ale tak jest ;)

  petycja na Twoim blogu.. podpisałam się z 4 emaili swoich. straszne! aż się popłakałam.

  PS.
  chyba raczej starasz się przelewać wszystko na klawiaturę i na bloga nie na papier. a jestem ciekawa tych przyzwyczajeń i zachowań ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo głębokie przemyślenia :). Ja uważam tak samo, swoich postępowań i wspomnień nie chciałabym zmienić. W sumie nawet takiej możliwości nie ma :).

  Ps. Świetny opis. Muszę pomyśleć nad własnym, bo u mnie tak pusto ;).

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj, a jeżeli ci się podoba mój blog - dodaj go do obserwowanych. Będę niezmiernie szczęśliwa.

P.S - MÓJ BLOG TO NIE SŁUP OGŁOSZENIOWY!