14 października 2011

Top Model 2.

 TVN w tym sezonie prezentuje nam drugą odsłonę programu Top Model. Zostań modelką! Odbyła się już pierwsza edycja, więc kolejna nie powinna nikogo aż tak zaskoczyć - ponoć. Producenci dwoją się i troją, aby przed telewizorami zgromadzić jak największą publiczność. Jest nagość, kłótnie, nieporozumienia. Pomińmy już fakt niewybrednych żartów jury i amerykańskiego akcentu Joanny Krupy. Skupmy się na uczestniczkach. Czy wśród nich jest kandydatka na top modelkę?

Anna Bałon, lat 18 (181cm, 60kg)
Irytuje mnie. Od samego castingu, podczas którego przed całą Polską żaliła się, że "rodzice nie są w stanie zapewnić jej podstawowych rzeczy". Na przykładzie historii programów rozrywkowych wiemy, że taka postawa się najlepiej sprzedaje - ludzie głosują, zakładają fancluby, a owa persona wygrywa. Niestety, nie w tym przypadku. Owy model się przejadł, co widać po nieporozumieniach z pozostałymi uczestniczkami. Jak oceniam jej szanse? Jeżeli chodzi o sylwetkę (schudła 24kg!) i wzrost, na wybieg się nadaje, natomiast w sprawie fotomodelingu - długa droga przed nią, gdyż na paru zdjęciach wyszła strasznie niekorzystnie! Powinna przestać być drugą Papierską i wziąć się do roboty!


Oliwia Downar - Dukowicz,  lat 20 (171cm, 50kg)
Kolejna dziewczyna, której udało się cudownie schudnąć. To wcale nie jest sarkazm, tylko podziw, że walczyły o swoje marzenia. Według mnie jest bardzo ładną kobietą, ale nie nadaje się do tego zawodu. Dlaczego? Otóż wszystkie "wyżeraczki show-biznesu" zjedzą ją na dzień dobry. Poza tym jest za niska na wybieg, przez co wielkiej kariery nie zrobi - fotomodelki są mniej znane. Jak do tej pory jest bardzo zachowawcza, nie widać po niej żadnych emocji. Nie sugeruję, że powinna się o wszystko kłócić i płakać po kątach, skądże! Niech na zdjęciach pokaże choć trochę energii! Ma bardzo ładne oczy, na które z pewnością wszyscy będą zwracać uwagę. Jest to jej atut, powinna go dobrze wykorzystać. Liczę, że z odcinka na odcinek będzie coraz lepsza, a nuż wejdzie do finału.


Viktoria Driuk, lat 18 (170cm, 50kg)
Lubię ją. Wyróżnia się na tle innych, ma kolorową osobowość i dobrze sobie radzi z zadaniami, ale... No tak, zawsze jakieś musi być. Po pierwsze - jest za niska, a pięć centymetrów raczej nie uda jej się urosnąć. Po drugie - posiada tatuaż, dosyć pokaźnych rozmiarów, który ciężko będzie zatuszować bądź ukryć (np. podczas pokazu bielizny bądź strojów kąpielowych). Ma bardzo ciekawą urodę, mocny charakter, ale to niestety nie wystarczy. Jednak jak widać na przykładzie pierwszej serii, nawet dziewczyna mierząca 172cm może wygrać, więc kto wie... Wątpię, aby ktokolwiek uczył się na błędach. Mimo to trzymam za nią kciuki, aby daleko zaszła w programie i wiele się nauczyła, gdyż czeka na nią mnóstwo okładek czasopism i kampanii reklamowych!


Karolina Henning, lat 19 (179cm, 56kg)
Jedna z nielicznych dziewczyn, która spełniała kryteria odnośnie wzrostu i sylwetki, wprost stworzona do tego! Niestety, los lubi płatać figle i nie obdarował jej talentem do chodzenia po wybiegu czy też pozowania. Trudno. Nie czuła się pewnie przed aparatem, co jest raczej dziwne, jeżeli marzy się o byciu fotomodelką. Pewność siebie jest wręcz wymagana, a z tym różnie bywa. Wydaje się miłą osobą (jako jedyna uśmiecha się na swoim zdjęciu po metamorfozie), niestety nie będę miała okazji się o tym "przekonać", gdyż jako pierwsza pożegnała się z programem - najgorzej jest odpaść na początku rywalizacji. Myślę, że kiedyś może otrzymać ciepłą posadkę w TVN Style, zobaczymy, czy moje przypuszczenia się sprawdzą.


Olga Kaczyńska, lat 19 (178cm, 56kg) 
Niewiele mogę o niej napisać. Owszem jest ładna, o tym nie ma nawet co dyskutować, lecz jednak mnie nie przekonuje. Poza tym wydaje mi się trochę mdła, bez energii i czasem pojawia się u niej zachowanie godne księżniczki. Możliwe, że odnoszę złe wrażenie, które z kolejnymi odcinkami się zmieni - na lepsze, mam nadzieję. Jeżeli będzie się starać i pracować to nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby wygrała program lub znalazła się w czołówce. Boję się jednak, że odpadnie zanim zdąży się zaprezentować i "otworzyć" (jurorzy uwielbiają to słowo). Liczę na to, gdyż do tej pory żadne jej zdjęcie nie zachwycało, oprócz jej nóg, które za każdym razem stara się wyeksponować.


Joanna Kudzbalska, lat 19 (178cm, 58kg)
Podczas pierwszej sesji zdjęciowej zachwyciła wszystkich, przy kolejnej zawiodła, była zagrożona. Czyżby osiadła na laurach? A może miała po prostu chwilową formę i narobiła wszystkim nadzieje (oraz samej sobie)? Nie wiem jaka jest prawda, ale ja nie widzę w niej modelki. Odpuściła sobie jedno zadanie, co jest wręcz absurdalne, bo kiedyś może nie wziąć udziału w castingu, bo "jej się nie chciało/wolała pospać". Z pewnością przejdzie wielką wewnętrzną metamorfozę, będzie miała same udane sesje i dojdzie do finału. Podobnie było z Anią Piszczałką - niby taka cicha myszka, a tu proszę, zajęła trzecie miejsce. Wszystko jest możliwe, za parę tygodni przekonamy się jak będzie.


Michalina Manios, lat 22 (181cm, 63kg)
To ona wzbudziła największą sensację podczas castingów, a raczej jej wyznanie, że kiedyś "była Michałem". Nie stanęło to jednak na przeszkodzie, aby dostać się do programu. Bałam się, że ludzie będą przez to uprzedzeni, ale jak do tej pory nikt jej nie dyskryminuje (jury i uczestniczki). Nie wiem jaki stosunek ma reszta społeczeństwa, nawet mnie to nie interesuje. Uważam, że jest jedną z najdojrzalszych tam osób, wie po co poszła do programu, miała w tym konkretny cel. Sądziłam, że zafarbowanie włosów na blond uczyni z niej "lalę", ale nowa fryzura ma pazur. Na zdjęciu obok wygląda jak Natalie Portman. Ogólnie Michalina jest dosyć ciekawą osobą z oryginalną urodą, może zajść daleko, kto wie, czy nawet nie zostać top modelką.


Gabriela Pacholarz, lat 19 (170cm, 49kg)
Chyba czegoś nie rozumiem. Jurorzy tak jej dogryzali z powodu wzrostu, a jest wysokości Viktorii bądź Oliwii.  Sądziłam, że liczy sobie jakieś 162/165cm, a tu proszę - takie zaskoczenie! Trochę dziwne, że tylko jej zwracali uwagę. Osobowość z pewnością ma barwną, o czym było można się przekonać podczas castingu i pozostałych odcinków. Zwariowana, szalona, zdeterminowana - tak można ją najlepiej opisać. Wiedziała co chce innym pokazać, starała się. Owszem, czasami przesadzała, ale taka już była. Do tego szczera i z poczuciem humoru (nie dla każdego). Można ją nawet porównać do Zuli W. z pierwszej edycji, ale Gabi wydaje się być weselsza i milsza dla innych. Sądzę, że nie zginie i kiedyś będzie mogła nazwać się celebrytką z prawdziwego zdarzenia.


Natalia Piaskowska, lat 21 (173cm, 58kg)
Nie można odmówić jej oryginalnej urody. Jest bardzo ładna, ale fryzura, którą jej stworzyli jest straszna! Powinni ją natychmiast zmienić, gdyż w ogóle do niej nie pasuje. Poniekąd trochę ją postarza. Wydaje się być miłą osobą, ale zdecydowaną i asertywną. Jest za niska na wybiegi (niestety), ale uważam, że ma szanse w fotomodelingu, jednak długa droga przed nią, gdyż do tej pory na zdjęciach wychodziła niekorzystnie, nie mogła złapać "kontaktu z aparatem". Nie wiem czy może wygrać ten program, bardziej skłaniam się ku odpowiedzi "nie", ale wszystko może się wydarzyć, dopóki jest w grze. Do tej pory "przemyka" się z odcinka na odcinek, na dłuższą metę się to nie uda.


Magdalena Roman, lat 21 (178cm, 63kg)
Kolejna, która nie wierzy w siebie, ani w swoje umiejętności, jest bardzo zdziwiona, gdy coś jej wyjdzie, a emocji więcej pokazuje drewniany pal. Spełnia praktycznie wszystkie warunki, aby zostać modelką: jest wysoka, posiada niecodzienną urodę, wyróżnia się na tle innych. Brakuje jej jednak pewności siebie, co jak już wspominałam jest niezbędne w tym biznesie. Chodząc po wybiegu bądź pozując trzeba wiedzieć, po co się tam jest, a nie jakby ktoś się znalazł tam przypadkiem. Ma potencjał, co zauważył Wayne Sterling i sprawił jej konto na portalu models.com, jest to dla niej wielka furtka do kariery. Musi ją tylko odpowiednio wykorzystać i jak najwięcej nauczyć się w programie, bo nie mając umiejętności nic nie osiągnie. KLIK!


Vera Suprunenko, lat 24 (177cm, 55kg)
Jak dla mnie jest wielkim zaskoczeniem. Nie spodziewałam się po niej wiele, a tu proszę - radzi sobie świetnie i odnosi sukcesy. Widać, że sprawia jej to radość, pozuje z przyjemnością i łatwością. Jest fotogeniczna, co jest wielką zaletą. Jak dla mnie jest jedną z faworytek, spełnia wszystkie kryteria - zarówno wzrost, wygląd jak i charakter. Zapewne część "patriotów" będzie zarzucało, że jak Ukrainka mogła wziąć udział w polskim programie. Proste - tak samo jak zagraniczni wykonawcy występowali podczas eliminacji do Eurowizji w naszym kraju. Trzymam za nią kciuki mam nadzieję, że jeszcze nie raz pokaże na co ją stać i zaskoczy nas wszystkich! A wam radzę zapamiętać to nazwisko.


Dorota Trojanowska, lat 23 (179cm, 64kg)
Jest "najgrubsza", jak to określiła panna Ania. Owszem, nie jest wieszakiem na ubrania, ale figury mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta. Według mnie jest bardzo ładna, co potrafi pokazać na zdjęciach (choć ostatnio "schowała szyję"). Dosyć często w programie pojawia się wątek z jej synem, widać, że jest z nim związana. Wiele "matek-Polek" mogłoby ją wykląć za to, że poszła sobie do owego programu, zrobiła coś dla siebie, o zgrozo! Przecież powinna stać przy garach od rana do wieczora, robić pranie używając Vizira i nie używać podkładu. Jasne. Pokazuje, że można ze sobą wszystko (w miarę) pogodzić i nigdy nie jest za późno, aby spełniać swoje marzenia. Należy wierzyć w siebie i swoje możliwości. Wielkie brawa dla niej!

Honorata Wojtkowska, lat 19 (176cm, 61kg)
Co oni jej zrobili z brwiami?! Jest to jedyny element, dzięki któremu ją kojarzę. Jak dla mnie jest bezbarwna, nie wyróżnia się z tłumu, do ostatnich eliminacji nie wiedziałam nawet jak się nazywa. Podobnie było z Olą Kuligowską - myliłam ją z Anią Piszczałką, nie dawałam wielkich szans, a zajęła drugie miejsce i teraz podbija świat mody. Czy z Honoratą będzie podobnie? Chyba powstrzymam się przed moimi przypuszczeniami, bo jeszcze obstawię źle i będę pluć sobie w brodę mówiąc: "jak mogłam tego nie przewidzieć?". Jej zdjęcie "na wysokości" zebrało pozytywne opinie. Pożyjemy i zobaczymy co z tego wyniknie, na chwilę obecną jej nie przekreślam, ale do grona moich faworytek nie należy.


Ekipa Top Model 2 chciała przebić pierwszą edycję. Czy plan się powiódł? Do tej pory szokują nagością i obraźliwymi komentarzami jury. Czy tędy droga? A może przesadzają? Poprzez skandale zwiększyć oglądalność? (Nie)dobry pomysł. Zobaczymy jak to się skończy.

A czy wy macie swoją faworytkę?

źródło zdjęć i informacji: http://topmodel.tvn.pl/

17 komentarzy:

 1. Viki jest niesamowita i myślę, że z programu na program będzie jeszcze lepsza i bardziej się "otworzy" :)
  Nienawidzę tej pierwszej... jak dla mnie obrała metodę Papierskiej, wygląda na wredną, podstępną kobitkę. Może wie czego chce i po to przyszła, żeby poudawać a potem zdobyć wymarzony kontrakt, ale czy to się sprzeda? Nie lubię jej jakoś.

  No Empik ma świetne artykuły szkolne, ale też "świetnie" drogie. Za głupi zeszyt - około 30zł, no ale cóż;)

  Czytałaś już nowe ELLE?

  Dziękuję bardzo za komentarz i zapraszam ponownie, gdyż pojawiła się nowa notka.
  xoxo
  Dżesa

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam program w sobie ma swoje plusy i minus. Oglądam go regularnie, ale szału wielkiego nie robi. Świetny charakter ma Gabriela i ona na pewno zostanie jeszcze długo zapamiętana.
  Natomiast duże szanse na wygraną ma Oliwia Downar, która według mnie najlepiej się prezentuje.

  Zapraszam na mojego bloga
  o tańcu i życiu prywatnym:

  www.danse-macabbre.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Przestałam to oglądać ... jeśli o losach modelek ma decydować to, która przepłynie jezioro to chyba idzie to w złą stronę, po za tym uważam, że aby zostać modelką nie trzeba przeżywać tylu upokorzeń co one w programie ;/

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. niektóre są bardzo ładne ;)
  ale moją idolką, tzn. idolką...po prostu modelką, która ma największy potencjał i ma szanse zajść bardzo daleko, niczym Anja Rubik jest Ania Piszczałka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania przyjęła metodę Papierskiej - może sądzi, że dzięki temu łatwiej wygra program. Ludzie często kieruję się litością i zapewne uważa, że pozwoli jej to dostać się do czołówki.

  Do moich faworytek należą Oliwia, Viktoria oraz Michalina. Vera także jest bardzo interesującą postacią, myślę, że daleko zajdzie. Trzymam za te cztery dziewczyny kciuki, choć nie oglądam tego programu ;)

  Myślę, że jury jednak przesadza z tymi ostrymi uwagami. Tak, interesuje to publiczność, ale nawet nie wiedzą, jak ranią uczestniczki. A może tym sposobem próbują przygotować je do życia w świecie mody? Przygotować na ostre docinki i nieprzychylne uwagi?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak można w takim wieku ważyć 55 kg?! : O Ale ogólnie Vera jak na razie jest najlepsza, oglądam każdy odcinek jak mi tylko czas na to pozwala :)
  www.lookbook-of-my-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ta edycja jest według mnie gorsza od poprzedniej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na zdjęciach po metamorfozie wszystkie wyglądają zawsze tak okropnie - przynajmniej dla mnie - że odechciewa się oglądać program. Śledzę jednak losy potencjalnych top modelek: bardzo kibicowałam Gabrysi, która niestety odpadła, dopinguję też Kaczyńską, jest ślicza - szczególnie w falowanych włosach, bardzo podobała mi się w sesji na sianie! Mam nadzieję, że będzie co raz lepsza na sesjach. :D No i nienawidzę Anny, okropnie mnie denerwuje!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie oglądam tego, ale bardzo fajnie piszesz więc przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja najbardziej lubię Olgę, według mnie najładniejsza, ma taką dziewczęcą urodę ;) ale muszę przyznać, że trochę mi się ten program przejadł i zrobił się trochę naciągany, momentami sztuczny, no ale to za sprawą producentów, którzy chcą uzyskać większą oglądalność.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ania mnie także DENERWUJE!! Gra takie niewiniątko. Moją faworytką jest zdecydowanie Wiktoria :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się stuprocentowo jeśli chodzi o tą całą Anię. Dla mnie nic jak tylko - druga Papierska, bardzo mnie denerwuje. Faworytką moją jest Viktoria, zdecydowanie. :)
  Pozdrawiam ciepło. :*

  OdpowiedzUsuń
 13. mi się Vera bardzo podoba, Viktoria - chociaż momentami irytująca - też zapowiada się ciekawie. jej pozytywna energia ładnie równoważy to męczące jęczenie Ani (która, swoją drogą, nawet nie jest dla mnie jakoś ponadprzeciętnie ładna).

  OdpowiedzUsuń
 14. są bardzo przeciętne, a niektóre wręcz brzydkie.

  ps.podoba mi się ten blog:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Niektóre są na prawdę śliczne, ale z tymi drugimi to różnie bywa...
  Strasznie podoba mi się uroda Viktorii Druk ma świetną twarz :)
  Ja również mierzę 170 cm i zawsze wiedziałam, że jestem za niska na modelkę a tu proszę! Nie które wcale nie są takimi drabinami ;))

  OdpowiedzUsuń

Skomentuj, a jeżeli ci się podoba mój blog - dodaj go do obserwowanych. Będę niezmiernie szczęśliwa.

P.S - MÓJ BLOG TO NIE SŁUP OGŁOSZENIOWY!