11 września 2010

Chcesz się wyżyć? Użyj psa.

  Ostatnio internetowym społeczeństwem wstrząsnął ten oto film:

 Mnie zatkało po obejrzeniu tego filmu! Po prostu nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam. Byłam zszokowana, a zarazem wściekła! Jak ona mogła tak po prostu wrzucić parę szczeniaków do rzeki i mieć jeszcze z tego frajdę?! I jeszcze niektóre podrzucała wyżej z tekstem: "fiuuuu". Co, chciała nauczyć je latać?

 Kolejny drastyczny filmik:

 Po prostu łzy napływają mi do oczu. Oni mają niezły ubaw, a pies leży na ziemi, nie może się ruszyć i strasznie skomle.  A może zainspirowała ich koleżanka z doświadczeniem? Też chcieli stać się sławni? Zwyrodnialcy i tyle. Boję się aż pomyśleć, co potem się z nim stało... Zostawili go na pastwę losu czy dobili?

 Przyznam się, że po obejrzeniu tych filmów byłam tak wzburzona, że mogłabym pobić te osoby! Chociaż w sumie, wtedy zniżyłabym się do ich poziomu... (but I don't care) Sądzę, że powinni zostać za to ukarani (nie, nie jakąś grzywną, lecz wyrokiem! - przestępstwo z art. 35 ust. 1, ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt). Zapewne prawo nie jest tak surowe w stosunku do nich, bo władze sądzą, że oni tylko znęcali się nad jakimś zwierzakiem. Co za różnica czy po świecie będzie biegać 1 00 000 psów czy 999 999, nieprawdaż?

Jaka byłaby najlepsza kara dla nich? Zrobić im to samo, co oni zrobili tym biednym zwierzakom. W końcu, skoro byli na tyle... odważni, aby postąpić tak z psami, to niech przyjmą swoją karę z godnością, a nie. Jak w kodeksie Hammurabiego: "oko za oko, ząb za ząb".

 Zapewne wydarzyło się o wiele, wiele więcej takich sytuacji, lecz nie wiemy o nich, bo nie  ujrzały światła dziennego. Nie wszyscy zamieszczają w internecie filmiki z przeprowadzanych... tortur. Możliwe, że właśnie w tej chwili, w tej sekundzie umiera jakiś zwierzak z rąk swojego oprawcy...

1 komentarz:

Skomentuj, a jeżeli ci się podoba mój blog - dodaj go do obserwowanych. Będę niezmiernie szczęśliwa.

P.S - MÓJ BLOG TO NIE SŁUP OGŁOSZENIOWY!